Úvod » V » Vločkovač

Co je vločkovač?

Vločkovač je chemický přípravek na úpravu zakalené vody v bazénu nebo v zahradním jezírku. Jeho úkolem je spojit nečistoty nebo nežádoucí řasy do větších shluků (chuchvalců), které pak může filtrační zařízení zachytit a zadržet. Do bazénu nebo jezírka pak vrací čistou vodu zbavenou nečistot. Vyvločkované organismy, které se nedostanou do filtrace spadnou na dno a lze je pak pohodlně odsát jezírkovým nebo bazénovým vysavačem.

Jak a proč použít vločkovač do bazénu?

Kdy použít vločkovač do bazénu?

Vločkovač je vhodné použít tehdy, když je voda v bazénu zakalená. Důvodů pro zakalenou vodu je více – zvýšená hodnota pH, množící se řasy.
Důvodem, proč použít vločkovač, jsou jeho vlastnosti. Vločkovač dopomáhá odstranit nečistoty, které jsou tak malé, že je nedokáže zachytit filtrační zařízení. Chemikálie spojí nečistoty do větších shluků, které pak už filtrace dovede odstranit nebo se usadí na dně, odkud se dají odstranit vysátím.

Jak používat vločkovač do bazénu?

Každý přípravek od různých výrobců má svoje určené dávkování na obalu. Je nutné dodržet pokyny. Koupat se v bazénu po použití vločkovače je ideální nejdříve po odsátí nečistot ze dna a dodržení minimálně 24 hodin od jeho aplikace.

Jak a proč použít vločkovač do jezírka?

Kdy použít vločkovač do jezírka?

Vločkovač se obecně používá na zakalenou vodu. Je třeba myslet na to, že jeho použití ne příliš vyhovuje rybám. Proto je lepší věnovat se prevenci, aby k vločkování vůbec nemuselo dojít. Způsobů, jak předejít zakalené vodě v jezírků je několik. Jelikož bývá hlavním důvodem řasa, je důležité předejít jejímu vzniku.

Jak používat vločkovač do jezírka?

Více než u jiných přípravků je u vločkovače nutné dodržet správné dávkování. Jelikož vločkovač může být nebezpečný pro ryby, zejména jeseterovité, které jsou náchylné na kvalitu vody.
Po aplikaci vločkovače se pospojované nečistoty a řasy usadí na dně jezírka a je žádoucí jejich odstranění pomocí guly neboli dnové vpusti. Nebo případně vysátí jezírkovým vysavačem.

Pravidla pro použití vločkovače

  • Dodržet správné dávkování uvedené na obalu jednotlivých přípravků.
  • Dodržet minimálních 24 hodin po použití vločkovače v bazénu a vyvarovat se v této době koupání.
  • Vyvločkované usazeniny odsát ze dna.
Veronika Jadrná